ala kurdistan
Ey Reqîb
Selahattin Demirtaş iki gün önce Türkiye başbakanı Davutoğlu ile görüşmüş. Olumlu bulduğunu söylemiş. “başbakan işgal yapmayacağız” demiş. Demirtaş, sen demiri taş ile dövüyorsun, oysa taşı demir ile dövmeye baksan iyi olur
Türkiye toplumunu “mezhep-tarikat ekseni”nde yeniden inşa faaliyetine ivme kazandırmak amacıyla, “millȋ irade”, çoğunluğun (% 52) azınlığa (% 48) tahakkümü şeklinde, demokrasi ve hukuk-dışı bir kavrama dönüştürüldü.
İsmail Beşikçi hayatında ilk kez Almanya'ya Berlin'e geliyor.Kendisi zindanlarda ve tutukluyken dayanışma kampanyası yapan insanlarla, eski dostları heyecanla onu bekliyoruz.
Kurdistan-post.eu/haber servisi Kürdistan’daki savaşa ilişkin tüm haberleri bir başlık altında topladı. Onlarca haber sitesinin taranarak ve yerelden alınan haberlerden oluşan bu haber dosyası IŞID ile yaşanmakta olan çatışmaların boyutu hakkında da detaylı bilgiler vermektedir.
Türbeye yönelik bir saldırı durumunda TSK'nın Türkiye sınırından türbeye geçiş için Cadde Köyü yol güzergahını kullanacağını hesap eden İŞID militanlarının bölgede lojistik yığınak yaptığı belirtiliyor.
Irak’ta siyasal İslam,IŞİD eliyle uyguladığı şimdiye kadar benzeri görülmemiş bir vahşet politikası ve soykırımcı bir zihniyetle Suriye’de ve bölgede kendinden saymadığı kadim unsurları; Şii Arapları, Hristiyanları(Asuriler, Kildaniler, Nasturiler, Süryaniler, Ermeniler)Ezidileri..
Stockholm Kürd Kültür Vakfı 4 Ekim tarihinde Artuklu Üniveristesi Rektörlerinde Prof. Kadri Yıldırım'ın katılacağı "Tarihsel...

Kurdistan

 

AKP iktidarı, "IŞİD'i bir şekilde kolladığı" görüntüsünü verirken...
Türkiye'den Kürtlere karşı yapılan saldıran aşırı dinci çete gruplara...
Savaş ve  müdahale yakın tarihten  bu yana  en çok da Ortadoğu’da...
     Satırlara başlamak değil de onları yazarken aktarılacak...
10 sebeple Ankara'nın IŞİD isteksizliği
Mesele sadece rehineler...
"İslâm Devleti" saldırıyor, Kobanê direniyor. Türkiye Cumhuriyeti...
Kardeşlik kavramını duyduğumuzda normal olarak karındaşlık diye ifade...
Nuray Mert, AK Parti’yi destekleyenler arasında, 2009’da “sivil...
Diyarbakır'da Yenişehir Belediyesi Fidanlık Alanı'nda kurulan kampa...
AKP; IŞİD ilişkisi ile sözüm ona sürmekte olan barış süreci bana  ...
YPG güçleri gerçekleştirdikleri operasyonun ardından Cuma günü IŞİD’...
YPG'ye bağlı YPJ (Kadın Savunma Birlikleri) kadın savaşçıların örgütü...

Kurdistan

Sayfalar