ala kurdistan
Ey Reqîb
Patrick Cockburn "IŞİD’e karşı koalisyona dahil edilen Türkiye, ABD’yi ‘enayi’ yerine koydu" diyor. ABD-Ankara Eski büyük elçisi Eric Edelman "Türkiye'nin, Kürt güçlerin giremeyeceği bir bölge yaratmasına izin verilmesi, ılımlı güçlerin hakim olacağı bir bölge yaratmaz. Nusra...
Hemşinliler, kökenleri ne olursa olsun, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın ilginç topluluklarından biri. Rize’nin güneyinde, Fırtına Havzası’ndaki vadi ve yaylalara 8. yüzyılda yerleştikleri düşünülüyor.
İBV heyeti (İsmail Beşikci ,İbrahim Gürbüz ve Ruşen Arslan )30 Ağustos 2015 tarihinde Norveç 'in Stavanger kentinde İsmail Beşikçi Konferansı ve İBV Çalışmaları ve tanıtımı ile ilgili bir toplantı düzenledi.
Astsubay,savaş alanında bulunan subaylar gibi, (hatta bunların kadın gerillanın çıplak bedenini teşhir edenleri, çocukları vuranları da içinde) gerilla hakkında tam bilgiye sahip:Gerilla “kadın, çocuk ve bebek öldürmüyor.”
Sola düşmanlık ederek yeni bir dost kazanamıyorsunuz, ama bu arada bir dostu da kendi elinizle karşı tarafa itmiş oluyorsunuz. PKK’yi Türk solunu şeytanlaştırarak vurmaya çalışan Kürt milliyetçilerini bugün fiilen yaptıkları budur.
İran devleti, 65 yaşındaki Kürd tutuklu Yusuf Baqîzade’yi Loristan eyaletine bağlı Xuremawa Cezaevi’nde idam etti.
Türk devleti Kuzey Kurdistan’ın 120 cehşikini bir araya getirdi. Şirnex’de AKP hükümeti tarafından bir odaya toplatılan Mardin, Diyarbakır...
Kürt meselesi der demez, "ama PKK!" önşartıyla karşılaşılıyor, hepimizin bildiği ve bin defa tecrübe ettiği üzre.Bu, meseleyi ele...

Kurdistan

Türkiye’nin geldiği noktada ister istemez kaygılar, endişeler,...
İzlanda'da sağcı-liberal hükümetin yalnızca 50 Suriyeli mülteci kabul...
Ortalık yangın yeri... Hayatlar sönüyor... Evlere ateş düşüyor;...
Son bir haftadır, Ankara ile Washington arasındaki güven sorununu...
Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi (DİTAM) Başkanı Mehmet Kaya,...
Gerillalar, Nazimiye İlçesinde Emniyet Müdürlüğü, Kaymakamlık,...
Cumhuriyet devrimi, hilafeti kaldırmak, kadınlara seçme ve seçilme...
Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde parlamento 111 milletvekilinden...
Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) Politbüro Sözcüsü Dilşad...
“Kürt kökenli” deyiminden alerji duymayan Kürdün, Milli onur ve Milli...
Muğla'nın Bodrum ilçesinde konser veren sanatçı Sezen Aksu, yaşanan...
Türkiye’de bir çocuk kırımı yaşanıyor. Aile şiddetinden çocuk...

Kurdistan

Türkiye’de Bir Çocuk Kırımı Yaşanıyor.“Devlet Dersinde Öldürülmüş” Çocuklar Listesi

Türkiye’de bir çocuk kırımı yaşanıyor. Aile şiddetinden çocuk işçiliğine, çocuk yaşta evlendirilmekten önlenebilir hastalıklara, beslenme düzensizliğinden insani koşullarda olmayan koşulların yol açtığı kazalara… Çocuklarını öldüren bir sistemin içinde öldürülmemiş çocuklar olarak yaşıyoruz.

Sayfalar

Rojname Kurdish News