ala kurdistan
Ey Reqîb
Bakin buraya yazıyorum ve yalvarıyorum.Kürdistan federasyonundaki partiler Kürdistan bağımsızlık referandumu ve bağımsızlık için birleşiniz. Batı Kürdistan daki PYD, YPG ve ENSK Hewler anlaşmalarına uyunuz ve birleşiniz
HDP'nin, Kürt halkına karşı vahşi ve alçakça saldırılar sürerken hiçbir önkoşul öne sürmeksizin TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun toplantılarına katılması, Kürt ulusal hareketinin anayasal hayaller ve parlamenter budalalıkla ne denli sakatlanmış olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir
Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin kendi kaderini tayin hakkını kullanacağını,bu amaçla referanduma gidileceğini açıklamasından sonra, Kürdlerin bağımsız devletlerini ilan etmeleri halinde,tanıyacağını resmi ağızlardan açıklayan ilk devlet İsrail oldu.
Bugün PKK/PYD, Şengal’de kanton, Kerkük’de özyönetim kurma çabaları içindedir. Bu, Kürdistan topraklarını Kürdistan’dan koparıp Irak’a bağlama çabasıdır. Kürdistan’ın genel çıkarlarına çok aykırı olduğu açıktır.
Erdoğan’dan randevu talebinde bulunan Leyla Zana’nın durumu ise egemen sistem bekçilerinin sistem kutsallarını devreye sokarak gerçekleştirmek istedikleri bir itibarsızlaştırma çabasına bir örnektir.
Bağımsızlık isteyip istememek, ebediyetten ebediyete kadar ki hak sorunu değildir sadece. En başta AHLAK SORUNUdur. Bir Kürd kökenli olarak bağımsızlığa yaklaşımınız ahlakınızın derecesini, düzeyini de belirler.
YPG'nin, Zehra ve Nubl yakınındaki Ziyarah da dahil olmak üzere çok sayıda köyü ele geçirdiği belirtiliyor.
TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes:ülkemizde yaşanan bu trajedi, bana göre tarifsiz acı tüm ülkenin 78 milyonun sorunudur.Bunu bölgenin...

Kurdistan

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi, Suudi Arabistan'ın...
Ekvador Dışişleri Bakanı Ricardo Patino, Türkiye Cumhurbaşkanlığı...
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak’ın Cizre ilçesindeki...
Akademik ünvanı “Profesör” olan emekli subay İskender Pala, akademik...
İkiz Sözleşmeler
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 16 Aralık 1966’da...
Türkiye’nin Suriye’ye askeri müdahaleye hazırlandığına inanmak için...
Slovenya Savunma Bakanı Andreja Kadic, IŞİD ile mücadele kapsamında...
 PDK’nin resmi sitesinde açıklamalarda bulunan Kürdistan İslami...
Amedspor-Bursaspor müsabakasında Bursaspor 2-1 yenilince Bursaspor...
Böyle bir heyet var olsaydı, bugünlere gelmeyebilirdik. Sallan...
Uluslararası barışı kurma, Birinci Dünya Savaşı süresince, devlet ve...
Bugün 31 Ocak 2016 günü Bursa’da bir futbol karşılaşması oldu....

Kurdistan

KBY’nin Bağımsızlığını Tanıyacağını Açıklayan İlk Devlet

Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin (KBY) kendi kaderini tayin hakkını kullanacağını, bu amaçla referanduma gidileceğini açıklamasından sonra, Kürdlerin bağımsız devletlerini ilan etmeleri halinde, tanıyacağını resmi ağızlardan açıklayan ilk devlet İsrail oldu. 

Sayfalar

Zozan Kurdish Shop